ziyafet-cig-kofte-lezzet-farki

Ziyafet Çiğköfte Lezzet Farkı

Ziyafet Çiğköfte, lezzet farkı ile tüm damak tatlarına hitap etmektedir. Çiğ köfte, ülkemizin en geleneksel ve en köklü lezzetlerinin başında gelmektedir.


Özellikle acı severler için çiğ köfte yalnızca basit bir lezzet değil, bir tutkudur. Doğal malzemeler ile yapıldığında sağlık açısından da birçok faydası olan çiğ köfte, en lezzetli haline Ziyafet il ulaşmaktadır. Dört bin yıllık lezzet geçmişi ile Türkiye’de kültürel bir yere sahip olan çiğ köfte, Türkiye’nin tüm illerine Ziyafet Çiğköfte ile yayılmaktadır.

Çiğ Köftenin Lezzet Yolculuğu

Çiğ köftenin ana vatanı elbette Adıyaman. Adıyaman’dan tüm dünyaya yayılan çiğ köfte, dört bin yıllık bir tarihe de sahip. Adıyaman bölgesinde eski bir medeniyet kralı olan Nemrut’tan günümüzde dek gelen çiğ köfte, ilk kez avcı ailesi tarafından yapılmıştır.

Ham maddesi bulgur olan bir tarif olan çiğ köfte, hijyenik kurallara göre yapıldığında oldukça sağlıklı bir lezzettir. Çiğ köfte oldukça sağlıklı olmasının yanı sıra bulgurun ve kırmızı biberin sağlık açısından getirdiği tüm faydalarına da ev sahipliği yapar.

Ziyafet Çiğköfte olarak tüm bayilerimiz ve şubelerimizin belirli bir kalite standardında olması ve bu lezzetlerin doğal faydalarının ortaya çıkması için en yöresel malzemeleri kullanmaya özen gösteriyoruz. Yöresel ve doğal malzemeler ile özenle hazırladığımı çiğ köfteler, sağlık faydaları ve lezzeti ile tüm dünyadan da talep görmektedir.

Ziyafet Çiğköfte olarak öncelikli hedefimiz ise Türkiye’ye has bu lezzetin tüm dünyaya yayılması ve Ziyafet Çiğköfte ile adını duyurmasıdır. Tüm şubelerimiz ve bayilerimiz için de bu hedefleri gerçekleştirmesi adına çalışmaktayız.

Avrupa ve komşu ülkeler başta olmak üzere tüm dünyaya çiğ köfte lezzetini yaymak adına hız kesmeden çalışmaya devam ediyoruz. Dünyayı bu lezzetten mahrum bırakmamak ve tüm dünyaya Ziyafet Çiğköfte farkını sunmaktan mutluluk duyarız.

Çiğ Köfte Faydaları Nelerdir?

Çiğ köfte doğal ve yöresel malzemeler ile hazırlandığında oldukça sağlıklı ve faydalı bir besindir. İçeriğinde et olmadan hazırlanan çiğ köfteler, özellikle kırmızı biberden gelen vitaminler ve bulgurun içerdiği mineraller ile sağlık açısından sayısız lezzete ev sahipliği yapmaktadır.

Kırmızı biberden gelen A ve C vitaminleri özellikle bağışıklık sisteminin güçlenmesine destek olmaktadır. Bulgur içinde bulunan antioksidanlar, vücudun zararlı maddelere karşı savaşında tüm desteği de sunmaktadır. B vitamini, çinko, magnezyum gibi vücut için çok önemli besin ögelerinin bir arada bulunduğu çiğ köfte, bu faydalara yalnızca doğal malzemeler ile hazırlandığında ev sahipliği yapmaktadır.

Çiğ köftenin hijyenik şekilde, kalite standartlarına uygun şekilde hazırlanmasının önemi de buradan gelmektedir. Malzemeler arasında koruyucular olması ya da farklı kimyasalların bulunması fabrikasyon bir lezzetin ortaya çıkmasına yol açar. Ziyafet Çiğköfte için böyle bir durum söz konusu değildir. En yakın çiğköfteci olarak sizlere en sağlıklı ve lezzetli çiğ köfteleri sunmaktan mutluluk duyarız.